Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Zacznij tutaj

Bitcoin to największa i najstarsza kryptowaluta, która powstała w 2009 roku. Nie wiadomo dokładnie, kto jest jej twórcą, choć osoba ta (lub grupa osób) nazywana jest Satoshi Nakamoto.

Bitcoin to przede wszystkim służy do dokonywania płatności transferu środków oraz przekazywania ich w dowolne miejsce w bardzo prosty i bezpieczny sposób.
Jeśli otrzymasz płatność poprzez Bitcoin, istnieje wiele serwisów, które pozwolą Ci je natychmiastowo wymienić na tradycyjną walutę (np. złotówki).

Ogromne zainteresowanie Bitcoinem wynika obecnie głównie z wartości spekulacyjnej tej kryptowaluty: możliwości zakupu "na dołku" i sprzedaży "na górce". Jest to szansa na zarobek, ale i ryzyko straty. Bitcoin powinien być uznany za aktywo wysokiego ryzyka i nigdy nie powinno się przechowywać w nim pieniędzy, na których utratę nie można sobie pozwolić.

Treść niniejszego serwisu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a zawarte tu treści są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz drogi Czytelniku i Użytkowniku na własną odpowiedzialność.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.