Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Crypto.com – recenzja giełdy kryptowalut

Platforma Crypto.com to nowoczesna, solidna i ceniona przez wielu użytkowników giełda kryptowalut.

Zamysłem właścicieli było stworzenie narzędzia które ułatwi użytkownikom dokonywanie transakcji za pośrednictwem walut cyfrowych.

Nasza ocena

support
płynność
interfejs
prowizje

Oceny użytkowników

support
płynność
interfejs
prowizje
Wyślij ocenę
Dziękujemy za przesłanie oceny!
Podaj ocenę dla każdego kryterium.
Ocena według naszych czytelników:
2
5

Handel kryptowalutami z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Możliwość płacenia tą wirtualną walutą jest dostępna w coraz większej ilości placówek – nie ważne czy są to produkty czy usługi.

Osoby chcące zarówno płacić jak i handlować kryptowalutami poszukują coraz to bezpieczniejszych i nowoczesnych rozwiązań. Ciekawą alternatywą może okazać się Crypto.com. Czym jest ten serwis, jakie oferuje usługi i czy warto z niego korzystać? Czy Crypto.com to oszustwo?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy w tym artykule. Dowiesz się jak działa serwis Crypto.com, ile możesz zarobić oraz opowiemy Ci o bezpieczeństwie tej platformy.

Czym jest Crypto.com?

Początkowo witryna dostępna była dla użytkowników pod nazwą Monaco. Jej pomysłodawcą był Kris Marszalek – człowiek z polskimi korzeniami. Rebranding nastąpił w 2018 roku, gdzie zmieniała się nazwa oraz domena.

Produkty Crypto.com to oddzielne platformy – giełda oraz aplikacja mobilna. Ta druga służy do rejestracji oraz obsługi kart płatniczych (wydawanych przez Visa), co umożliwia płacenie w większości krajów na świecie m.in. w Polsce.

Plusy

 • Bardzo niskie opłaty
 • Aplikacja mobilna
 • Karta VISA
 • Brak konieczności weryfikacji dowodu osobistego
 • Bonusowe 25 USD na start
 • Liczne promocje

Minusy

 • Ograniczony wybór kryptowalut

Jak działa i co oferuje Crypto.com?

Jak wspomnieliśmy wyżej – Crypto.com to tak naprawdę dwie oddzielne platformy:

 • Giełda kryptowalut
 • Aplikacja mobilna

Giełda kryptowalut Crypto.com to platforma handlowa dla wszystkich osób zainteresowanych inwestycjami w kryptowaluty. Ogromnym jej plusem jest obsługa sporej ilości kryptowalut w tym wewnętrznej waluty CRO. Interfejs użytkownika jest intuicyjny i przejrzysty. Ogromnym plusem jest możliwość wyboru polskiego języku, co dla części użytkowników może być kluczowym aspektem – nie wszystkie giełdy to obsługują.

Aplikacja mobilna to tak naprawdę portfel kryptowalut, który umożliwia wyrobienie karty płatniczej VISA. Jej podstawowa wersja jest całkowicie darmowa. Limit miesięczny to 200 dolarów. Ciekawym dodatkiem są cashbacki w wysokości 1% za zakupy kartą, które zwracane są w postaci firmowej kryptowaluty CRO. Aplikacja mobilna umożliwia również handel kryptowalutami, analizę notowań i statystyk oraz transfer środków pomiędzy użytkownikami, który nie obciążony jest prowizjami i dokonuje się natychmiast.

Obie platformy działają pod szyldem Crypto.com choć środki umieszczane w aplikacji nie są powiązane z giełdą. Użytkownik posiadający środki na giełdzie i chcący skorzystać z nich w aplikacji, musi przelać je pomiędzy platformami. Operacja ta na szczęście nie wiąże się z dodatkowymi opłatami i można przesyłać kryptowaluty bez limitów.

Co jeszcze oferuje Crypto.com:

 • staking kryptowalut
 • tokeny NFT
 • DEFI
 • zakupu aktywów za pomocą takich walut jak PLN czy EUR
 • program afiliacyjny

Korzystając z naszego linku otrzymujesz 25 USD do wydania na start dla nowych użytkowników

Prowizje i opłaty w Crypto.com

Ile kosztuje Crypto.com? To pytanie bardzo często pojawia się wśród użytkowników, chcących skorzystać z giełdy kryptowalut Crypto.com. Odpowiadając na to pytanie – użytkowanie portalu Crypto.com może być całkowicie darmowe przez pierwsze 3 miesiące. Promocja ta obejmuje nowych użytkowników którzy zarejestrują się w Crypto.com oraz potwierdzą swoją tożsamość za pomocą dowodu osobistego.

Nowi użytkownicy karty VISA założonej za pomocą aplikacji mobilnej, również objęci są promocją darmowego użytkowania – tutaj okres wynosi nie 3 miesiące, ale 30 dni.

Darmowy okres na Crypto.com się kończy i co dalej? Ile wynoszą opłaty na giełdzie Crypto? Czy korzystanie z platformy będzie kosztowało? Giełda Crypto.com pobiera jedne z najniższych prowizji na rynku. Podstawowy poziom to 0,4%, jednakże można go jeszcze obniżyć za pomocą gromadzenia tokenów CRO – nawet o 100%!

Opłaty związane z kartą płatniczą VISA (w Polsce) to koszt 2,99%. Prowizje od wypłaty są naliczane również na giełdzie. Jednak można to łatwo obejść przelewając pieniądze na aplikację mobilną.

Bezpieczeństwo w Crypto.com - czy giełda jest bezpieczna?

Ważnym aspektem który trzeba poruszyć w kontekście bezpieczeństwa danych to fakt że na giełdzie Crypto.com nie trzeba wysyłać swojego dowodu osobistego. To duży plus dla platformy, bo wiele osób zniechęca konieczność udostępniania swoich danych w Internecie, mają słuszne obawy związane bezpieczeństwem. Większość platform tego nie oferuje. Należy jednak wspomnieć że pominięcie weryfikacji tożsamości wiążę się z brakiem darmowego okresu.

Czy korzystanie z giełdy Crypto.com jest bezpieczne?

Właściciele portalu chwalą się nowoczesnymi rozwiązaniami które zabezpieczają zarówno transakcje jak i wrażliwe dane. System bezpieczeństwa stworzony jest ze szwajcarską precyzją – w przenośni i dosłownie. Sprzęt i oprogramowanie tworzone przez szwajcarską firmę przeszło liczne testy i próby.

Za bezpieczeństwo w Crypto.com odpowiadają między innymi:

 • 100% kryptowalut użytkowników jest przechowywanych w trybie offline w chłodni – Crypto.com ma partnerstwo z Ledger, wykorzystują również sprzętowe moduły bezpieczeństwa (HSM) oraz technologie multi-signature. Crypto.com zabezpieczyło łącznie 750 mln USD ubezpieczenia chłodni od fizycznego uszkodzenia lub zniszczenia oraz kradzieży przez osoby trzecie.
 • wszystkie środki utrzymywane w portfelach to fundusze korporacyjne – stosowana jest technologia oparta na wielu podpisach i generowaniu kluczy, aby zapewnić bezpieczeństwo funduszy. Służy to przede wszystkim do zapewnienia codziennych żądań wypłat klientów.
 • waluty FIAT użytkowników przechowywane są na regulowanych rachunkach bankowych – salda w USD są objęte ubezpieczeniem do 250 000 USD. ​​Crypto.com lub jego wierzyciele nie mogą żądać Twoich środków fiat.
 • przestrzeganie zasady najmniejszych przywilejów – ma ścisłą kontrolę praw dostępu do środków w portfelach.

Rejestracja w Crypto.com - czy jest skomplikowana?

Rejestracja w serwisie Crypto.com to bez wątpienia jedna z zalet serwisu. Proces rejestracji nowych użytkowników jest niezwykle prosty i intuicyjny. Wszystko co należy zrobić to przejść na podstronę z giełdą kryptowalut i kliknąć “Rejestracja”. Dalej należy wypełnić formularz rejestracji, w którym podać trzeba podstawowe dane, adres email i hasło. I to w zasadzie tyle! Ważne aby podać aktualny numer telefonu oraz adres email – potrzebne one będą do weryfikacji konta.

Istotny jest fakt że podczas zakładania konta nie trzeba wysyłać swojego dowodu osobistego. Jednak warto to zrobić, aby skorzystać z 3 miesięcznego darmowego okresu. Proces weryfikacji może potrwać do 3 dni roboczych, jednak z reguły jest to szybko.

Jakie opinie ma giełda Crypto.com?

Z giełdy kryptowalut Crypto.com jak również aplikacji mobilnej, skorzystało już duże grono użytkowników. Serwis pochwalić się może ponad 10 mln użytkowników. Spora cześć z tych osób chwali się swoimi spostrzeżeniami i uwagami w Internecie.

Większość opinii o Crypto.com jest bardzo pozytywna – zarówno wśród zwykłych użytkowników, jak i specjalistów. Użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim profesjonalność i funkcjonalność platformy, ale również bezpieczeństwo jakim okraszony jest serwis.

Bardzo wysokie opinie zdobywa również aplikacja mobilna, dostępna na Androida oraz iOS, gdzie użytkownicy oceniają ją na ponad 4.0.

Zadowolenie klientów wynika również z możliwości płacenia kartą płatniczą od Crypto.com w milionach miejsc na całym świecie.

Czy warto się zarejestrować w Crypto.com?

Szereg funkcjonalności jakie oferuje platforma Crypto.com oraz liczne pozytywne opinie jakie generuje w Internecie, powodują że Crypto.com jest bardzo ciekawą alternatywą dla najpopularniejszych i największych giełd kryptowalut jak np. Zonda (dawniej BitBay), Binance czy też Bitclude.

Nasza redakcja poleca Crypto.com. Jest to stosunkowo młody ale sprawdzony serwis. Posiada sporo zalet, które będą istotne dla dużego grona użytkowników. Nie oznacza to jednak że nie posiada żadnych wad. Będą one jednak zauważalne dla marginalnego grona użytkowników.

Korzystając z naszego linku otrzymujesz 25 USD do wydania na start dla nowych użytkowników

Treść niniejszego serwisu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a zawarte tu treści są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz drogi Czytelniku i Użytkowniku na własną odpowiedzialność.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.