Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitomaty - sposób na anonimowy zakup kryptowalut

W dzisiejszych czasach, coraz bardziej popularne stają się kryptowaluty. Wiele osób, zainwestowało w nie sporo pieniędzy i nie żałują! Jednak niektórzy zastanawiają się co mogą zrobić z walutą zgromadzoną w swoim wirtualnym portfelu. Dobrym rozwiązaniem jest bitomat! Jest to specjalne urządzenie, która umożliwia zamianę Bitcoina na gotówkę i odwrotnie. 

Co to jest bitomat?

Można powiedzieć, że bitomat to taki bankomat do zakupu lub sprzedaży kryptowalut. Dzięki niemu szybko i bezpiecznie, można dokonywać transakcji kryptowalutami. Można wyróżnić:

  • bitomat jednostronny – umożliwia on jedynie kupno bitcoinów za gotówkę,
  • bitomat dwustronny – umożliwia sprzedawanie kryptowaluty i wymianę jej na gotówkę.

Zalety bitomatów

Bitomaty są wolnostojące i dostępne przez całą dobę. Zwykle można je znaleźć w większych galeriach handlowych i różnych pasażach.

Aby móc z nich korzystać nie ma potrzeby używania żadnych dokumentów, jest to proces w pełni anonimowy. Wystarczy jedynie podać numer telefonu, na który wiadomość potwierdzająca transakcję.

Warto zaznaczyć, że bitomaty to urządzenia, które są w pełni bezpieczne. Ich zabezpieczenia są lepsze niż w przypadku zwyczajnych bankomatów. Jego charakterystyczną cechą jest to, że bardzo szybko można wymienić gotówkę na kryptowaluty.

Gdzie znajdują się bitomaty?

Nieustannie kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie ilość bitomatów w miastach ciągle wzrasta. Na świecie można znaleźć około 5000 takich urządzeń. Znajdują się one w 70 krajach. Jak łatwo się domyślić, najwięcej bitomatów jest w Stanach Zjednoczonych (2000).

W Polsce, można znaleźć 30 takich urządzeń, w takich miastach jak: Białystok, Bydgoszcz, Bielsko – Biała, Bytom, Gdańsk, Czeladź, Gliwice, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Kraków, Łódź, Lublin, Poznań, Rzeczów, Opole, Szczecin, Sopot, Tychy, Wrocław, Warszawa.

Korzystanie z bitomatu jest niezwykle proste. Aby kupić kryptowalutę wystarczy udać się do najbliższego miejsca lokalizacji maszyny. 

Jak używać bitomatów?

Sama obsługa urządzenia jest podobna do obsługi standardowego bankomatu i nie powinna sprawiać, żadnego problemu. Wystarczy podać adres wirtualnego portfela, włożyć gotówkę do bitomatu i potwierdzić transakcję.

Wypłata gotówki z urządzenia, także nie należy do najtrudniejszych zadań. Trzeba tylko określić określić kryptowalutę, podać jej ilość, jaką chcemy wymienić na gotówkę i dokonać wypłaty. Bitomat wydrukuje specjalny druczek z numerek konta, na które trzeba zrobić przelew, a także ze specjalnym kodem. Gdy bitcoin zostanie przelany, można wrócić do bitomatu i za pomocą wcześniej wydrukowanego kodu wypłacić gotówkę.

Rynek bitomatów rozwija się bardzo szybko. Jest to wspaniała wiadomość dla wszystkich, którzy interesują się wirtualną walutą. Entuzjastów bitcoina jest coraz więcej, dlatego można mieć nadzieję, że urządzeń do wpłaty i wypłaty wirtualnej waluty, będzie w naszym kraju coraz więcej.

Operatorzy bitomatów w Polsce: FlyingAtom i shitcoins.club

Jakie są prowizje w bitomatach?

Najczęściej spotykane bitomaty w naszym kraju pobierają prowizje w wysokości od 3.5% do 5% względem ceny giełdowej. Kursy zakupu i sprzedaży zawsze są wyświetlane na urządzeniach.

Jaka jest minimalna lub maksymalna kwota transakcji w bitomacie?

Limity transakcyjne zależne są od operatora bitomatu. Zazwyczaj maksymalna kwota transakcji to 60000 zł (warto zawsze sprawdzić stan gotówki w urządzeniu).

W przypadku urządzeń FlyingAtom minimalna kwota wynosi 100 zł

Treść niniejszego serwisu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a zawarte tu treści są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz drogi Czytelniku i Użytkowniku na własną odpowiedzialność.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.