Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trezor One - Portfel sprzętowy Bitcoin

Trezor One – Recenzja Portfela
Trezor One to sprzętowy portfel kryptowalut. Ma wielkość breloka samochodowego i łączy się z komputerem przy pomocy kabla USB.

Prawdopodobnie najważniejszą cechą urządzenia jest to, że utrzymuje klucze przechowywania kluczy prywatnych w trybie offline, więc nawet jeśli podłączysz urządzenie do zainfekowanego komputera, twoje kryptowaluty nadal będą bezpieczne.

Nasza ocena

Cena
JAKOŚĆ
obsługa urządzenia
wspierane kryptowaluty

Oceny użytkowników

Cena
JAKOŚĆ
obsługa urządzenia
wspierane kryptowaluty
Wyślij ocenę
Dziękujemy za przesłanie oceny!
Podaj ocenę dla każdego kryterium.
Ocena według naszych czytelników:
2
5

Zapewnienie bezpieczeństwa posiadanym kryptowalutom jest współcześnie jednym z najważniejszych kroków, jakie należy podjąć, wkraczając w świat wirtualnych pieniędzy. Współczesny rynek oferuje wiele tego typu rozwiązań, do nas należy natomiast wybór najlepszego z nich. W tym artykule przedstawiamy portfel o nazwie Trezor One.

Omówimy kwestie związane z bezpieczeństwem przechowywanych na nim środków, jego wyglądem, dostępnością, zapoznamy się również z opiniami użytkowników.

Portfel Trezor One

Trezor One to urządzenie czeskiej firmy SatoshiLabs będącej pionierem w dziedzinie produkcji portfeli sprzętowych. Wersja One jest najstarszym (wyprodukowanym w roku 2014) i najprostszym w użytkowaniu modelem, w kwestii bezpieczeństwa nie ustępującym jednak swojemu następcy – modelowi T. Idealnie nadaje się dla każdego, nawet początkującego użytkownika.

Bezpieczeństwo znakiem rozpoznawczym Trezor

Bezpieczeństwo naszych kryptowalut jest priorytetem. Trezor One magazynuje kryptowaluty w trybie offline, czyli z dala od internetu, co sprawia, że stają się one niedostępne dla osób trzecich.

Klucze prywatne przechowywane są w izolowanym środowisku. Oznacza to, że nawet po podłączeniu urządzenia do zainfekowanego komputera, nasze pieniądze są bezpieczne. Ponadto, Trezor One używany jest jako token generujący hasła, co stanowi dodatkowe – najlepsze – zabezpieczenie konta z kryptowalutami zgodnie z technologią U2F.

W tym miejscu należy wspomnieć, że klucze prywatne (tzw. recovery seeds) nie są znane nawet producentowi – oznacza to, że tylko i wyłącznie właściciel kryptowalut ma nad nimi kontrolę.

wygląd Trezor One

Wygląd i wytrzymałość

Bezsprzecznym atutem portfela Trezor One jest jego wygląd. Jest to urządzenie na pierwszy rzut oka przypominające klucz do samochodu. Samo urządzenie wykonane jest z lekkiego, ale bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Posiada mały ekran i dwa przyciski. Jego prostota sprawia, że nawet laik poradzi sobie z jego obsługą.

Rozmiary urządzenia wynoszą 64mm x 39mm x 10mm, a jego waga to około 15 gramów. Podłącza się je do komputera przy pomocy kabla USB.

Producent zapewnia, że urządzenie to jest tak wytrzymałe, że może pracować zarówno w bardzo niskich (do -20 stopni Celsjusza), jak i bardzo wysokich (do +60 stopni Celsjusza) temperaturach.

Kup teraz Trezor One na stronie producenta!

Tylko zakup w ten sposób daję Ci gwarancję bezpieczeństwa Twoich środków!

Gdzie kupić Trezor One?

Oczywiście bezpośrednio u producenta! To najbezpieczniejszy i jedyny sugerowany sposób. Zamawiając urządzenie bezpośrednio u producenta w zestawie otrzymujemy:

  • portfel Trezor One,
  • kabel USB,
  • „smycz”, którą możemy przymocować do urządzenia,
  • karty, gdzie zapisujemy hasła służące do odzyskiwania danych,
  • cztery naklejki z logo Trezor,
  • przewodnik dla początkujących.

Przesyłka zabezpieczona jest hologramami. W przypadku podejrzenia manipulacji, należy towar zwrócić natychmiast do producenta. To kolejny atut przemawiający za tym, by produkt nabywać bezpośrednio u producenta, a nie u pośrednika.

Trezor One box

Trezor One - cena

Koszt urządzenia to 59 euro (w przeliczeniu na złotówki ok. 250zł).

Cena portfela Trezor One jest bardziej niż adekwatna do jego jakości. Przy takich zabezpieczeniach, przy takiej jakości sprzętu – jest nawet bezkonkurencyjna.

Za naprawdę niewielkie pieniądze otrzymujemy od producenta urządzenie, który zaspokoi nawet najbardziej wymagającego klienta. Jest to bezsprzecznie produkt na każdą kieszeń.

Konfiguracja Trezor One

Interfejs urządzenia jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Dołączony do pakietu samouczek przeprowadza użytkownika przez cały proces konfiguracji.

Niezwykle ważnym jest, aby od razu zapisać sobie hasła do odzyskiwania danych na wypadek uszkodzenia, zagubienia lub kradzieży urządzenia.

Od samego początku należy również aktywować kod PIN. Użytkowanie portfela Trezor One jest całkowicie bezpieczne, ponieważ każda transakcja realizowana w portfelu wymaga potwierdzenia bezpośrednio na urządzeniu. Oznacza to, że nasze pieniądze są bezpieczne nawet, jeśli nie do końca ufamy komputerowi, na którym pracujemy.

konfiguracja Trezor One

Nowe urządzenie jest “czystą kartą”, bez wstępnie zainstalowanego oprogramowania – możemy więc być pewni, że nikt wcześniej na nim nie pracował. Pamiętajmy – nigdy nie korzystamy z wcześniej już skonfigurowanego urządzenia! Zamawiając Trezor One bezpośrednio od producenta mamy 100% pewności, że jesteśmy jego pierwszymi użytkownikami.

Produkt współpracuje z systemem operacyjnym Windows, OS X oraz Linux. Można z niego korzystać również przy wykorzystaniu urządzeń z systemem Android – tutaj wymagane jest wejście USB.

Trezor One - opinie

Portfel Trezor one jest urządzeniem bardzo popularnym i lubianym, można zatem znaleźć wiele pozytywnych opinii na jego temat. I dobrze – to tylko pozwala nam utwierdzić się w przekonaniu o słuszności naszego wyboru.

Urządzenie samo się broni – ogromnym poziomem bezpieczeństwa (wśród opinii użytkowników ta cecha jest bezsprzecznym numerem jeden), bezkonkurencyjnym stosunkiem jakości do ceny, kompaktową i bardzo wytrzymałą obudową, intuicyjną obsługą.

Zalety można by wymieniać, najlepiej jednak przetestować produkt osobiście.

Plusy

  • łatwy w obsłudze
  • weteran na rynku

Minusy

  • podczas aktualizacji często się resetuje

Podsumowanie

Trezor One jest pionierem w świecie portfeli sprzętowych. Na chwilę obecną obsługuje około 700 kryptowalut, w tym najbardziej znane, takie jak: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, ZCash, Dash. Zasługuje na złoty medal w kwestii bezpieczeństwa. Jego prostota i intuicyjna obsługa sprawia, że staje się urządzeniem przyjaznym nawet wśród początkujących użytkowników, którzy dopiero wkraczają w fascynujący świat kryptowalut. 

Jeśli dodać do tego bardzo przystępną cenę – otrzymujemy produkt praktycznie bezkonkurencyjny. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z pewnego, funkcjonalnego i wydajnego rozwiązania – Trezor One jest najlepszym wyborem.

Treść niniejszego serwisu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a zawarte tu treści są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz drogi Czytelniku i Użytkowniku na własną odpowiedzialność.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.