Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance – recenzja i opinie o największej giełdzie kryptowalut

binance - logo
Binance to największa giełda kryptowalut na świecie. Platforma posiada wysokie wolumeny, jest dobrze zabezpieczona oraz prowadzi fundusz gwarancyjny SAFU, z którego środki wykorzystywane są do wypłaty odszkodowań w przypadku utraty środków lub włamań hakerskich.

Binance pobiera stałą prowizję za transakcję w wysokości 0,1% jej wartości.

Nasza ocena

support
płynność
interfejs
prowizje

Oceny użytkowników

support
płynność
interfejs
prowizje
Wyślij ocenę
Dziękujemy za przesłanie oceny!
Podaj ocenę dla każdego kryterium.
Ocena według naszych czytelników:
4
5

Giełda kryptowalut Binance - ocena i podstawowe informacje.

Binance to jedna z najprężniej rozwijających się giełd kryptowalut. O dynamice rozwoju świadczy fakt, że pierwsze kroki datowane są na drugą połowę 2017 roku, a początek 2018 roku przyniósł jej ogromny sukces w postaci zdobycia tytułu lidera największego rynku obrotu kryptowalutami.

Tak szybkie zdobycie popularności i odniesienie sukcesu Binance zawdzięcza dopracowaniu serwisu do perfekcji, a także licznym zabiegom marketingowym, z których najważniejsze to przyznawanie nagród najlepszym traderom, możliwość założenia konta bez konieczności weryfikacji czy programy partnerskie.

Działania te pozwoliły na pozyskanie ponad piętnastu milionów aktywnych użytkowników z całego świata, którzy mają do dyspozycji handel 180 kryptowalutami i tokenami. Dla ułatwienia wykonywania transakcji i korzystania z serwisu została przetłumaczona na 17 języków. Przeczytaj więcej o Binance – sprawdź opinie i skargi.

Plusy

  • Największa giełda na Świecie
  • Najniższe opłaty i prowizje
  • Duża płynność i ilość kryptowalut
  • Aplikacja mobilna

Minusy

  • Dostępne są tylko opcje Limit oraz Market
FirmaBinance Holdings Limited
Ilość kryptowalutponad 150
Język polskiTAK
Konieczność weryfikacji kontaNIE
Obsługa PLNNIE
Obsługa walut FIATNIE
Rok powstania 2017
Prowizjemaker od 0,012% do 0,1%

taker od 0,024% do 0,1%
Promocje10% zniżka na prowizje
Strona wwwwww.binance.com

Jak założyć konto na Binance?

Założenie konta na giełdzie kryptowalut jest niezwykle proste i intuicyjne. Nie powinno więc sprawiać nikomu trudności. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość wyboru języka polskiego.

Cały proces rejestracji wymaga podania jedynie adresu mailowego i ustanowienia swojego hasła, którym każdorazowo logować będziemy się do konta na platformie.

Rejestracja na Binance

Na głównej stronie Binance, w prawym górnym roku znajdziemy odnośnik “Zarejestruj się” lub “Register”.

Po jego wybraniu poproszeni zostaniemy o wpisanie potrzebnych danych. Jeśli trafiliśmy na platformę z czyjegoś polecenia, warto wpisać Jego ID, dzięki temu obniżymy swoją prowizję o 10%. Po wypełnieniu potrzebnych pól, na adres mailowy podany w trakcie rezerwacji otrzymamy link potwierdzający założenie konta na giełdzie Binance.

Kliknięcie w link, sprawia, że nasze konto staje się aktywne. Sprawdź również szczegółowy poradnik jak założyć i zweryfikować konto na Binance.

Uzyskaj 20% zniżki od wszystkich opłat pobieranych przez Binance za pomocą naszego kodu polecającego.

Czy giełda Binance jest bezpieczna?

Binance to jedna z młodszych giełd kryptowalut na rynku, mimo to dzięki doświadczeniu założycieli można jednoznacznie stwierdzić, że korzystanie z niej jest całkowicie bezpieczne.

Oczywiście należy zdać sobie sprawę, że samo korzystanie z jakiejkolwiek giełdy obarczone jest ryzykiem. Natomiast jeżeli chodzi o przechowywanie środków, jakimi dysponujemy, odbywa się ono z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa.

Podczas logowania wymagana jest dodatkowa weryfikacja, a serwis oferuje również inne metody zabezpieczenia konta, takie jak utworzenie listy zaufanych adresów do wypłaty środków, czy używanych urządzeń. Użytkownicy platformy skorzystać mogą także z klucza bezpieczeństwa Yubikey, a także kodu antypishingowego, pozwalającego na weryfikację przychodzących maili pod kątem ich nadawcy.

Umiejscowienie siedziby na Malcie oraz jawność właścicieli dodatkowo poprawia wizerunek firmy pod względem bezpieczeństwa ulokowania w niej swoich funduszy. Dodatkowo zarząd giełdy zdecydował się na utworzenie giełdowego funduszu gwarancyjnego, umożliwiającego wypłaty rekompensat na wypadek nieprawidłowego działania giełdy.

Czy na Binance musimy przejść weryfikację?

Założenie konta i późniejsza jego aktywacja umożliwia użytkownikom giełdy swobodne korzystanie z serwisu. W praktyce oznacza to, że już po rejestracji możemy handlować kryptowalutami bez potrzeby weryfikacji. 

Sam proces dokonywania wpłat za pomocą kart kredytowych oraz debetowych, a także przelewów wymaga weryfikacji. Konieczność przekazania danych wrażliwych wymagana jest również w przypadku chęci wypłaty środków o wartości powyżej 2 BTC. 

Jak wygląda weryfikacja na Binance?

Jeśli zdecydujemy się na zweryfikowanie swojego konta na Binance niezbędny będzie dokument tożsamości (paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy). Następnie przesyłamy skan wybranego dokumentu oraz swoje aktualne zdjęcie.

Aby zweryfikować konto należy zalogować się na stronie giełdy, kliknąć na przycisk【Weryfikacja tożsamości】 widoczny obok Twojego adresu e-mail, a następnie wypełnić formularz z danymi.

Do pełnej weryfikacji należy pobrać i zainstalować na swoim telefonie aplikację Binance i za jej pomocą zeskanować podany na stronie kod QR. Następnie poproszeni zostaniemy o wykonanie zdjęcia przednim aparatem telefonu.

Po usłyszeniu komendy z prośbą o mrugnięcie wykonujemy ją i czekamy na pozytywne zatwierdzenie weryfikacji. Rozpatrzenie weryfikacji może trwać od 1 do 3 dni roboczych.

Pełen przewodnik weryfikacji konta na Binance znajdziesz pod tym linkiem.

Opłaty i prowizje w Binance.

Samo założenie i prowadzenie konta w serwisie Binance nie generuje żadnych kosztów.

Każda transakcja wiąże się z poniesieniem kosztów prowizji, w standardowej dla giełd wysokości 0,1%. Dzięki transakcjom opłacanym za pomocą Binance Coin wysokość zostaje obniżona do 0,075%.

prowizje giełdy Binance

W przypadku zakupu kryptowalut i tokenów z wykorzystaniem karty kredytowej lub debetowej musimy liczyć się z kosztami prowizji w wysokości 1,8%. Gdy zaś zlecamy przelew SEPA środków w Euro, ponosimy koszty prowizji w wysokości 0,5 EUR. Szczegółowe prowizje dla zostały przedstawione na stronie tej stronie.

Jak kupić Bitcoin za złotówki na Binance?

Zakup Bitcoina, jak i innych kryptowalut za złotówki możliwy jest z wykorzystaniem karty kredytowej lub debetowej. W przypadku posiadania karty Visa, transakcja ta wykonywana jest bezpośrednio. Posługując się MasterCard, musimy wybrać jednego z partnerów giełdy (Koinal, Simplex, BANXA). Oczywiste jest, że zakup Bitcoina z użyciem polskiej waluty korzystniejszy jest z użyciem karty Visa.

Treść niniejszego serwisu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a zawarte tu treści są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz drogi Czytelniku i Użytkowniku na własną odpowiedzialność.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.