Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak kupić Bitcoin – giełda Bitclude

Zakup Bitcoin staje się coraz najbardziej popularnym sposobem lokowania pieniędzy. Każda działanie inwestycyjne, wymaga przemyślanego wyboru platformy inwestycyjnej. Dla osób zainteresowanych Bitcoinem bardzo ważny jest czas, w jakim można zacząć inwestycję. Można więc zadać pytanie, jak szybko kupić Bitcoin? Wiele giełd kryptowalut wymaga weryfikacji, która trwa kilka dni. Na rynku jest jednak dostępna platforma pozwalająca skrócić proces weryfikacji do dosłownie kilku minut. Jest to BitClude.

Czym jest BitClude?

BitClude jest giełdą kryptowalut, na której w chwili obecnej można pozyskiwać następujące kryptowaluty: BitcoinBitcoin Cash i Litecoin. 

Prace nad giełdą rozpoczęto w grudniu 2017 roku. Początkowo była kierowana na rynek brytyjski, ale wskutek niestabilnej sytuacji spowodowanej Brexitem, autorzy projektu postanowili zmienić obrany kierunek na Polskę, skąd pochodzi cały zespół.

BitClude jest pierwszą w Polsce giełdą kryptowalut, która zgłosiła się do Komisji Nadzoru Finansowego w celu uzyskania pozwolenia na prowadzenia legalnej działalności. Nie oznacza to oczywiście, że inne giełdy są „nielegalne” i niebezpieczne, jednak tylko w przypadku BitClude mamy całkowitą pewność, że zarządzanie giełdą jest nadzorowane przez wyższe organy.

Jak szybko kupić Bitcoin?

Pierwszym krokiem jest utworzenie własnego konta na stronie Bitclude.com – można to zrobić klikając „rozpocznij”. Następnie zostaniesz poproszony o podanie adresu email, numeru telefonu i utworzenie hasła do swojego konta na giełdzie kryptowalut.

Następnie musisz potwierdzić swoje konto za pomocą otrzymanego SMSa, oraz linku aktywacyjnego wysłanego na podany wcześniej email.

Ostatnim krokiem przed rozpoczęciem handlu na giełdzie jest weryfikacja tożsamości. Jest to proces konieczny i obowiązkowy, ponieważ wymaga tego ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Najszybsza weryfikacja na giełdzie kryptowalut

Na pytanie jak szybko kupić Bitcoin odpowiedzią jest wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji. Twórcy wykorzystali tą technologię w celu miedzy innymi przyspieszenia procesu weryfikacji podczas rejestracji użytkownika na platformie.

Do pełnej weryfikacji będzie potrzebny dokument: prawo jazdy, dowód osobisty, paszport lub dowód rezydencji. 

Po założeniu konta i załączeniu dokumentu tożsamości, każdego użytkownika czeka jeszcze etap weryfikacji wizualnejW tym kroku należy 2 razy w ciągu 3 sekund obrócić głową do kamery. 

bitclude-weryfikacja

Jak szybko kupić Bitcoin?

Ponadto BitClude, jako jedyna na polskim rynku platforma, obsługuje szybkie przelewy BLIK, które są księgowane bez zwłoki czasowej oraz przelewy eliksir, które księgowane są w czasie nie przekraczającym 30 minut. Platforma obsługuje przelewy z ponad 20 banków.

Wszystkie te działania sprawiają, ze BitClude jest najlepszą odpowiedzią na pytanie: „Jak szybko kupić Bitcoin?”

Szybkość szybkością, ale twórcy BitClude oczywiście nie pozostają obojętni na kwestie bezpieczeństwa. 98 procent środków jest przechowywanych poza siecią, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa i buduje zaufanie obecnych i potencjalnych użytkowników. Skomplikowane procedury, jakie przechodzą wszyscy pracownicy, ograniczony dostęp do środków przechowywanych poza siecią i wlelokluczowe zabezpieczenia sprawiają że BitClude urasta do rangi jednej z najlepiej zabezpieczonych platform na ryku. Giełda jest oczywiście ubezpieczona na kwotę 100 milionów USD, co stanowi kolejne zabezpieczenie portfeli inwestorów. Do tego w przeciwieństwie do wielu innych giełd, próg wejścia jest naprawdę niski i wynosi zaledwie 20 złotych.

Prowizje i opłaty

Prowizje giełdy BitClude są bardzo atrakcyjne i wyglądająną następująco:

  • oferta Taker – 0,2%,
  • oferta Maker – 0%,
  • Wpłata Dotpay – 2%,
  • Wpłata BLIK – 2%,
  • Wypłata z bankomatu – 10 zł,
  • Wypłata przelewem bankowym – 1 zł,
  • Wpłata przelewem bankowym – 0 zł.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące opłat można znaleźć na stronie giełdy.

BitClude choć jest produktem bardzo młodym i jeszcze dość słabo rozpoznawalnym, to ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Jasność działania i bardzo mocno rozwinięte mechanizmy bezpieczeństwa środków sprawiają, że każdy inwestor powinien zapoznać się z ofertą twórców. Bardzo sprawny proces weryfikacji oraz szybkość działania platformy sprawiają, że dużo łatwiej jest zacząć i prowadzić inwestycje związane z Bitcoinem.

Potencjał rozwojowy giełdy BitClude sprawia, że platforma ma szansę stać się najważniejszą giełdą na polskim rynku kryptowalut, a twórcy mają plany rozszerzenia działalności na inne kraje, co stworzy kolejne okazje inwestycyjne.

Pokaż komentarzeUkryj komentarze

Leave a comment

Zapisz się na bezpłatny newsletter, by otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach.