Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitclude – Jak kupić Bitcoin w 5 minut przy użyciu BLIK

BitClude - giełda kryptowalut
BitClude – polska giełda kryptowalut, która uzyskała jako pierwsza zezwolenie KNF na prowadzenie działalności płatniczej. Na giełdzie można handlować następującymi kryptowaluty: Bitcoin, Bitcoin Cash i Litecoin.

Giełda BitClude wyróżnia się natychmiastową weryfikacją użytkownika oraz obsługą szybkie przelewy BLIK, które są księgowane bez zwłoki czasowej. Warto zwrócić również uwagę na próg wejścia, który jest naprawdę niski i wynosi zaledwie 20 złotych.

Nasza ocena

support
płynność
interfejs
prowizje

Oceny użytkowników

support
płynność
interfejs
prowizje
Wyślij ocenę
Dziękujemy za przesłanie oceny!
Podaj ocenę dla każdego kryterium.
Ocena według naszych czytelników:
4
5

Zakup Bitcoin staje się coraz najbardziej popularnym sposobem lokowania pieniędzy. Każda działanie inwestycyjne, wymaga przemyślanego wyboru platformy inwestycyjnej. Dla osób zainteresowanych Bitcoinem bardzo ważny jest czas, w jakim można zacząć inwestycję. Można więc zadać pytanie, jak szybko kupić Bitcoin? Wiele giełd kryptowalut wymaga weryfikacji, która trwa kilka dni. Na rynku jest jednak dostępna platforma pozwalająca skrócić proces weryfikacji do dosłownie kilku minut. Jest to BitClude.

Giełda krypowalut Bitclude

BitClude jest giełdą kryptowalut, na której w chwili obecnej można pozyskiwać następujące kryptowaluty: BitcoinBitcoin Cash i Litecoin. 

Prace nad giełdą rozpoczęto w grudniu 2017 roku. Początkowo była kierowana na rynek brytyjski, ale wskutek niestabilnej sytuacji spowodowanej Brexitem, autorzy projektu postanowili zmienić obrany kierunek na Polskę, skąd pochodzi cały zespół.

BitClude jest pierwszą w Polsce giełdą kryptowalut, która zgłosiła się do Komisji Nadzoru Finansowego w celu uzyskania pozwolenia na prowadzenia legalnej działalności. Nie oznacza to oczywiście, że inne giełdy są „nielegalne” i niebezpieczne, jednak tylko w przypadku BitClude mamy całkowitą pewność, że zarządzanie giełdą jest nadzorowane przez wyższe organy.

Jak kupić kryptowaluty na Bitclude?

Pierwszym krokiem jest utworzenie własnego konta na stronie giełdy – można to zrobić klikając “rozpocznij”. Następnie zostaniesz poproszony o podanie adresu email, numeru telefonu i utworzenie hasła do swojego konta na giełdzie kryptowalut.

Następnie musisz potwierdzić swoje konto za pomocą otrzymanego SMSa, oraz linku aktywacyjnego wysłanego na podany wcześniej email.

Ostatnim krokiem przed rozpoczęciem handlu na giełdzie jest weryfikacja tożsamości. Jest to proces konieczny i obowiązkowy, ponieważ wymaga tego ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Najszybsza weryfikacja na giełdzie kryptowalut

Na pytanie jak szybko kupić Bitcoin odpowiedzią jest wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji. Twórcy wykorzystali tą technologię w celu miedzy innymi przyspieszenia procesu weryfikacji podczas rejestracji użytkownika na platformie.

Do pełnej weryfikacji będzie potrzebny dokument: prawo jazdy, dowód osobisty, paszport lub dowód rezydencji. 

Po założeniu konta i załączeniu dokumentu tożsamości, każdego użytkownika czeka jeszcze etap weryfikacji wizualnejW tym kroku należy 2 razy w ciągu 3 sekund obrócić głową do kamery. 

bitclude-weryfikacja

Kup krypowaluty płacąc BLIKiem

Ponadto BitClude, jako jedyna na polskim rynku platforma, obsługuje szybkie przelewy BLIK, które są księgowane bez zwłoki czasowej oraz przelewy eliksir, które księgowane są w czasie nie przekraczającym 30 minut. Platforma obsługuje przelewy z ponad 20 banków.

Wszystkie te działania sprawiają, ze BitClude jest najlepszą odpowiedzią na pytanie: “Jak szybko kupić Bitcoin?”

Szybkość szybkością, ale twórcy BitClude oczywiście nie pozostają obojętni na kwestie bezpieczeństwa. 98 procent środków jest przechowywanych poza siecią, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa i buduje zaufanie obecnych i potencjalnych użytkowników. Skomplikowane procedury, jakie przechodzą wszyscy pracownicy, ograniczony dostęp do środków przechowywanych poza siecią i wlelokluczowe zabezpieczenia sprawiają że BitClude urasta do rangi jednej z najlepiej zabezpieczonych platform na ryku. Giełda jest oczywiście ubezpieczona na kwotę 100 milionów USD, co stanowi kolejne zabezpieczenie portfeli inwestorów. Do tego w przeciwieństwie do wielu innych giełd, próg wejścia jest naprawdę niski i wynosi zaledwie 20 złotych.

Prowizje i opłaty

Prowizje giełdy BitClude są bardzo atrakcyjne i wyglądająną następująco:

  • oferta Taker – 0,2%,
  • oferta Maker – 0%,
  • Wpłata Dotpay – 2%,
  • Wpłata BLIK – 2%,
  • Wypłata z bankomatu – 10 zł,
  • Wypłata przelewem bankowym – 1 zł,
  • Wpłata przelewem bankowym – 0 zł.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące opłat można znaleźć na stronie giełdy.

BitClude choć jest produktem bardzo młodym i jeszcze dość słabo rozpoznawalnym, to ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Jasność działania i bardzo mocno rozwinięte mechanizmy bezpieczeństwa środków sprawiają, że każdy inwestor powinien zapoznać się z ofertą twórców. Bardzo sprawny proces weryfikacji oraz szybkość działania platformy sprawiają, że dużo łatwiej jest zacząć i prowadzić inwestycje związane z Bitcoinem.

Potencjał rozwojowy giełdy BitClude sprawia, że platforma ma szansę stać się najważniejszą giełdą na polskim rynku kryptowalut, a twórcy mają plany rozszerzenia działalności na inne kraje, co stworzy kolejne okazje inwestycyjne.

Treść niniejszego serwisu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a zawarte tu treści są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz drogi Czytelniku i Użytkowniku na własną odpowiedzialność.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.