Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Książki o kryptowalutach, które musisz przeczytać

Skąd czerpać wiedzę na temat kryptowalut, ze szczególnym uwzględnieniem informacji na temat Bitcoina? Okazuje się, że na rynku znajdziemy przynajmniej kilka naprawdę interesujących pozycji książkowych, które powinny przyciągnąć naszą uwagę. Zawarte w nich informacje pozwalają lepiej zrozumiem sposób tworzenia kryptowalut, to w jaki sposób funkcjonują oraz jak są wykorzystywane przez rozmaite grupy społeczne, które jednocześnie są grupami interesu – a mowa tutaj o politykach, przedsiębiorcach, a przede wszystkim – spekulantach, którzy liczą na szybki zarobek. Jeśli więc interesują nas kryptowaluty książki te koniecznie powinny zostać wcielone do naszej domowej biblioteczki.

1. Waluta, której nikt nikomu nie narzuca- "Bitcoin Złoto XXI wieku"

Bitcoin. Złoto XXI wieku

Na 160 stronach książki Karola Kopańko oraz Mateusza Kozłowskiego autorzy starają się opowiedzieć czytelnikowi historię waluty, która budzi tak ogromne zainteresowanie odbiorców także ze względu na fakt, że niejako jest walutą dla wszystkich dobrowolną.

Jeśli więc jakiś kraj wprowadza bitcoina do świata realnego – na przykład poprzez możliwość wypłacania tej waluty w bankomatach- robi to dobrowolnie, właśnie ze względu na to, jak fenomenalnym pomysłem jest możliwość korzystania z waluty wirtualnej.

W książce znajdziemy opis wielu powodów, dla których bitcoin stał się tak popularny, a także wyjaśnienie skąd takie zainteresowanie bitcoinem w różnych kręgach społecznych. Publikacja pozwala zrozumieć istotę tej kryptowaluty, a także sposób jej funkcjonowania w praktyce.

Będzie to odpowiednia książka dla każdej osoby, która chce pogłębić swoją wiedzę właśnie o kryptowaluty lub też dla każdego, kto żywo interesuje się zagadnieniami z branży finansowej. 

2. Emocje wokół wirtualnych walut czyli "Sekrety Bitcoina i innych kryptowalut. Jak zmienić wirtualne pieniądze w realne zyski"

> Jak zmienić wirtualne pieniądze w realne zyski Sekrety Bitcoina i innych kryptowalut. Jak zmienić wirtualne pieniądze w realne zyski

Ogromną wartością tej pozycji książkowej jest to, że nie tylko dostarcza czytelnikowi wiedzy ogólnej i bardzo teoretycznej, ale też sprowadza temat kryptowalut do najbardziej przyziemnego i praktycznego sposobu ich funkcjonowania w społeczeństwie.

Dowiemy się więc czym są kryptowaluty i jaki jest mechanizm ich działania, ale też pozyskamy szereg praktycznych wskazówek skąd w ogóle wziąć bitcoina, jak nim obracać i jakie korzyści może nam przynieść zainteresowanie się tą walutą. W końcu – co szczególnie docenią osoby przedsiębiorcze, które posiadają własną firmę – autor tłumaczy w jaki sposób można wykorzystać tę walutę na korzyść własnej działalności gospodarczej.

Co istotne, książka mocno akcentuje fakt, że pomimo różnych odczuć, jakie obecnie budzą kryptowaluty, tak naprawdę są to rozwiązania przyszłości, które nie tylko nie umrą z dnia na dzień, ale ciągle będą rozwijane.

Książka pokazuje także ogromny potencjał kryptowalut, ale też wskazuje na te aspekty ich funkcjonowania, które na razie stanowią przeszkody w ich rozpowszechnianiu. Ciekawa publikacja, która wyposaża czytelnika nie tylko w znajomość podstawowych zagadnień, ale i wciąga go w sam mechanizm działania bitcoina i pokazuje, jak można go wykorzystać na swój własny użytek.

3. Prosto, rzeczowo i na temat czyli "Zrozumieć Bitcoina. Techniczny i ekonomiczny przewodnik po kryptowalutach"

Zrozumieć Bitcoina. Techniczny i ekonomiczny przewodnik po kryptowalutach

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, w której znajdziemy wyjaśnienie podstawowych kwestii związanych z kryptowalutami.

Co ważne, sporą wartością dodaną tej publikacji jest również skupienie się na bezpieczeństwie stosowania kryptowalut, a także na tym, dlaczego ich istnienie jest społeczeństwu potrzebne.

Autorzy przekonują, jak ogromny potencjał rozwojowy zawiera się w kryptowalutach i jak ich popularyzacja jest potrzebna w dzisiejszym świecie.

4. Wiele technicznych aspektów bitcoina w książce "Bitcoin dla zaawansowanych. Programowanie z użyciem otwartego łańcucha bloków"

Bitcoin dla zaawansowanych. Programowanie z użyciem otwartego łańcucha bloków

Pomimo iż książka ta dedykowana jest dla czytelników bardziej zaawansowanych, jej przystępny język oraz sposób prowadzenia narracji sprawia, że nawet osoba, która zazwyczaj stroni od technicznych nowinek, w łatwy sposób będzie mogła przyswoić sobie wszystko, co związane z kryptowalutami.

Książka ta mocno akcentuje techniczne informacje, co do tworzenia i wykorzystania bitcoina w aplikacjach, a nawet pokazuje w jaki sposób można zastosować bitcoina na własnym podwórku. To idealna publikacja dla osób, które chcą dowiedzieć się czym jest łańcuch bloków, jak wygląda kopanie bitcoinów oraz czym jest implementacja wzorcowa.

5. Praktyczne zastosowanie kryptowalut w książce "Bitcoin Płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty"

Bitcoin Płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty

Anna Piotrowska w tej oto książce przede wszystkim skupiła się na tym, w jaki sposób można zastosować bitcoina, a także jakie obawy i wątpliwości mogą mieć osoby, które zdecydują się tą walutą obracać.

Dzięki książce można znacznie łatwiej zrozumieć działanie kryptowalut, a także to, jakie potrzeby zaspokaja ich wykorzystywanie. Książka jest ciekawa i krok po kroku przybliża czytelnikowi świat bitcoina, wskazuje na wiedzę teoretyczną, ale i na praktyczne zastosowanie kryptowaluty chociażby na naszym, rodzimym podwórku polskich jego użytkowników.

6. "Jak zarabiać na kryptowalutach" - książka Tomasza Waryszaka

Jak zarabiać na kryptowalutach

Jak zarabiać na kryptowalutach to książka, autorstwa Tomasza Waryszaka. Autor tłumaczy w prosty sposób mechanizm funkcjonowania kryptowalut. Odpowiada na pytania czy na kryptowalutach można jeszcze zarobić i czy można zaufać zdecentralizowanym walutom, za którymi często stoją anonimowe osoby.

Czytając tą książkę poznasz historię powstania bitcoina, oraz jego działania mechanikę działania. Na podstawie przykładów dowiesz się skąd się bierze wycena kryptowalut i gdzie znaleźć ich aktualne wyceny.i jak krok po kroku, jak założyć i obsługiwać swój, własny portfel kryptowalutowy. Nauczysz się jak założyć i obsługiwać konta na najbardziej znanych giełdach kryptowalutowych. Autor w jednym z działów książki odpowiada również na pytanie czy bitcoin ma rzeczywistą wartość, oraz podpowiada jak zastosować analizę techniczną na “rynku krypto”.

Mam nadzieję, że wymienione książki o kryptowalutach przypadły Ci do gustu. Jednocześnie zapraszam do dyskusji i wymiany spostrzerzeń dotyczących publikacji w sekcji komentarzy poniżej.

Treść niniejszego serwisu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a zawarte tu treści są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz drogi Czytelniku i Użytkowniku na własną odpowiedzialność.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.