Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Oszuści wysyłają fałszywe maile, aby wyłudzić Bitcoin

Oszuści i ludzie, którzy żerują na krzywdzie innych wciąż szukają nowych sposobów na to, aby wyłudzić pieniądze. Ostatnimi czasy tego rodzaju wyłudzenia są powiązane z Bitcoin.

Oszustwo Bitcoin, o którym mowa opiera się na rozsyłaniu SPAM-u do osób, których dane wyciekły w jakiś sposób z Internetu. W treści maili znajdują się informacje, jakoby oszuści byli w posiadaniu jakichś dyskryminujących nas nagrań i o tym, że rzekomo często korzystamy ze stron dla dorosłych.

oszustwo bitcoin

Zapłać w bitcoinie, a nikomu nic nie powiem?!

Piszący obiecuje, że sprawa nigdzie nie wycieknie, jeśli jak najszybciej wpłacimy wskazaną przez niego sumę Bitcoinów na podany w wiadomości numer konta.

Po przeczytaniu tego typu maila, nie trudno się domyślić, że jest to jedynie próba wyłudzenia od nas określonej ilości Bitcoinów. Jednakże niektórzy w obawie o to, że informacje mogłyby być prawdziwe, i tak wpłacają je na wskazany adres BTC. 

O ile w opisanym powyżej przypadku, wielu ludzi zdawało sobie sprawę z tego, że ma do czynienia z przestępcami. O tyle, w momencie gdy w treści ich maila znajduje się jedno z ich aktualnych haseł, sprawa wydaje się być poważniejsza, a przede wszystkim bardziej realna. Maile przestały już zawierać jedynie po-gruszki typu: “Wiem, jakie strony przeglądasz, zapłać mi …(określoną kwotę), a nikt się o tym nie dowie” teraz zaczęli w nich umieszczać również formułę: “Wiem, że Twoje hasło to xxx”, a dalsze informacje pozostają bez zmian

W ten sposób oszustwo Bitcoin kwitnie, a przestępcy wyłudzają od ludzi coraz więcej pieniędzy.

Wraz ze zmianą zwrotu i danych, zawartych w mailach, zmieniły się także kwoty wyłudzeń, które liczy się już nie w setkach, jak poprzednio, ale w tysiącach. Jak widać ludzie są w stanie zapłacić naprawdę wiele, aby ich sekrety pozostały w tajemnicy i nie wpadły w niepowołane ręce.

Otrzymując tego rodzaju e-maila należy od razu umieścić go w folderze kosza, bądź przekierować na adres redakcji internetowej typu niebezpiecznik.pl. Musimy ustrzec, nie tylko Ciebie, ale także innych użytkowników sieci, posiadających waluty Bitcoin i swoje konto przed tym niebezpiecznym procederem, a ponad wszystko musimy go powstrzymać. 

Warto przestrzec też przed tym swoich znajomych, im więcej ludzi dowie się o tym procederze, tym łatwiej będzie go wyeliminować. 

Treść niniejszego serwisu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a zawarte tu treści są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz drogi Czytelniku i Użytkowniku na własną odpowiedzialność.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.