Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wenezuela – Bank centralny planuje przechowywać kryptowaluty?

Anonimowi korespondenci Bloomberga donoszą, że Wenezuela, która jest jednym z niewielu krajów, które wciąż usiłują prowadzić ustrój socjalistyczny, broni się przed międzynarodowymi sankcjami ukrywając część swojego kapitału w kryptowalutach. Rząd Wenezueli, który przeszłości konfiskował koparki kryptowalut, czyli sprzęt o potężnej mocy obliczeniowej, teraz sam przymierza się do wykorzystania go, by ratować się przed międzynarodowymi sankcjami nakładanymi na ten kraj. Do tej pory rząd Wenezueli utrzymuje się wyłącznie z grabieży tego, co jeszcze w kraju wartościowe pozostało. Waluta Wenezueli, boliwar wenezuelski, stał się totalnie bezwartościowy. 

Według korespondentów Bloomberga spółka naftowa Petroleos de Venezuela, główne źródło przychodów tego państwa usilnie poszukuje sposobu, by przekazać środki do banku centralnego w formie kryptowalut takich jak BTC czy ETH. Działanie to ma sprawić, że spółka będzie mogła w końcu spłacić długi, jakie zostały przez nią zaciągnięte u zagranicznych dostawców.

Wydawać by się mogło, że pomysł Wenezuelskiego rządku jest całkiem sprytną metodą pominięcia międzynarodowych sankcji, w rzeczywistości może jednak okazać się znacznie trudniejszy do przeprowadzenia. Choć kryptowaluty powstały właśnie po to, żeby omijać dodatkowe opłaty i podatki, to w przypadku prób konwersji waluty fiat na kryptowalutę i odwrotne w tak dużych kwotach, jakie potrzebne będą w tym wypadku, wymagana jest weryfikacja na rynku OTC czy giełdzie kryptowalut.

Pokaż komentarzeUkryj komentarze

Leave a comment

Zapisz się na bezpłatny newsletter, by otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach.