Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ledger Nano X – opinia, cena, gdzie kupić

Ledger Nano X - Recenzja
Portfel do przechowywania kryptowalut to podstawa dla każdego inwestora. Przedstawiamy więc nowe urządzenie, które zapewnia najwyższe bezpieczeństwo i wygodę. Mowa o Ladger Nano X.

Nano X to portfel kryptowalut, który obsługuje różne kryptowaluty i jest najnowszym modelem popularnej i cieszącej się zaufaniem, firmy Ledger. Wcześniejszą wersja był Ledger Nano S, który został wydany w 2016 roku.

Nasza ocena

Cena
JAKOŚĆ
obsługa urządzenia
wspierane kryptowaluty

Oceny użytkowników

Cena
JAKOŚĆ
obsługa urządzenia
wspierane kryptowaluty
Wyślij ocenę
Dziękujemy za przesłanie oceny!
Podaj ocenę dla każdego kryterium.
Ocena według naszych czytelników:
3
5

Bezpieczeństwo to najważniejsze słowo dla wszystkich osób posiadających kryptowaluty. W przypadku Nano X możemy być pewni, że nasze środki są bezpieczne.

Wraz z wydaniem Ledger Nano X przejął rolę sztandarowego urządzenia linii produktów Ledger, obsługując przy tym kilka nowych funkcji (w tym większy ekran i funkcje Bluetooth) niedostępne w jego starszej wersji, Nano S.

Ledger został założony w 2014 roku jako firma, która starała się konkurować z Satoshi Labs i ich urządzeniami Trezor, (m.in. portfel sprzętowy Trezor One). Firma twierdzi, że sprzedała już na całym świecie kilka milionów portfeli kryptowalut.

Dyrektorzy Ledger, jak założyciel Eric Larcheveque i CTO Nicolas Bacca, są bardzo aktywni w społecznościach kryptograficznych na Twitterze oraz Reddicie i bardzo ochoczo odpowiadają na pytania i obawy dotyczące bezpieczeństwa ich sprzętu, co dodatkowo potwierdza ich profesjonalizm.

Jak działa portfel Nano X?

Portfele sprzętowe to urządzenia, które przechowują i umożliwiają bezpieczny dostęp do Twoich kryptowalut za pomocą kodu PIN. Wymagając rzeczywistej interakcji ze sprzętem w niektórych etapach, takich jak np. naciśnięcie klawisza lub potwierdzenie, że adres kryptowaluty jest dokładny na ekranie.

Ledger Nano X - używanie

Ledger zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Oprogramowanie Ledger Live firmy Ledger działa dobrze zarówno na komputerze, jak i telefonie iPhone. Jest dostępny na wszystkich głównych platformach, w tym na Androidzie. macOS i Windows. Ledger Nano X jest uważany za jeden z najlepszych portfeli sprzętowych na rynku.

Portfel umożliwia przechowywanie aż 40 różnych kryptowalut, w tym wszystkie najważniejsze aktywa jak Bitcoin, Ripple, Ethereum i Litecoin. Kryptowaluty są przechowywane w trybie offline, co oznacza, że internetowi hakerzy nie mają do nich dostępu.

Ledger Nano X można łatwo sparować z różnymi urządzeniami mobilnymi, a dzięki bardzo prostej obsłudze idealnie sprawdza się zarówno dla początkujących, jak i dla bardzo doświadczonych inwestorów. W porównaniu do innych podobnych urządzeń wyróżnia się także większym ekranem, który wykorzystuje się do wpisywania PINu wymaganego przy dokonywaniu każdej transakcji. Ekran wskazuje także na dostępność kryptowalut oraz jest znacznie wygodniejsze dla użytkownika.

Kup teraz Ledger Nano X na stronie producenta!

Tylko zakup w ten sposób daję Ci gwarancję bezpieczeństwa Twoich środków!

Różnice między Ledger Nano X, a Ledger Nano S

Ledger Nano X oferuje kilka dodatkowych funkcji niedostępnych w Nano S.

Najważniejszą zaletą Nano X jest zwiększona pojemność dysku twardego, która zwiększa pojemność pamięci aplikacji z zaledwie 5 na Nano S do 100. Nano X jest również znacznie cięższy i bardziej wytrzymały. Ma również opcję połączenia Bluetooth oprócz korzystania z kabla USB. Z drugiej strony Nano S pozostawia użytkownika całkowicie przywiązanego do komputera i połączenia przez USB, więc żadne transakcje mobilne nie są tak naprawdę możliwe.

Nano X vs Nano S

Warto jednak zauważyć, że z dodaną funkcją Bluetooth może wiązać się dodatkowe ryzyko. Użytkownicy Nano X powinni zdawać sobie sprawę z tych zagrożeń i podejmować świadome decyzje. Uspokajające jest jednak to, że Ladger zrobił wszystko, aby upewnić użytkowników, że korzystanie ze wszystkich opcji jest całkowicie bezpieczne.

Ledger Nano X – opinie i pierwsze wrażenia

Zarządzanie swoimi kryptowalutami jest jedną z bardziej stresujących czynności, więc zawsze dobrze jest zaopatrzyć się w dobrze wykonany produkt, który pomoże poczuć się bezpiecznie. Podobnie jak w przypadku Nano S, pudełko Ladger Nano X jest owinięte folią termokurczliwą. Nie ma naklejki bezpieczeństwa, ponieważ samo urządzenie jest sprawdzane pod kątem autentyczności za każdym razem, gdy łączy się z dedykowanym oprogramowaniem (Ledger Live).

Zawartość pudełka

Pudełko zawiera: Ledger Nano X, kabel USB-C, smycz i brelok, arkusze do kopii zapasowych i informacyjne oraz naklejkę. Kabel USB-C jest krótszy i nylononowy, czym odróżnia się od kabla zastosowanego we wcześniejszej wersji.

Ledger Nano X - Unboxing

Dołączona do zestawu instrukcja pozwala na dokładne zrozumienie sposobu funkcjonowania urządzenia, dlatego nawet osoby mające pierwszy raz styczność z portfelami kryptowalut będą mogły sprawnie zacząć korzystać z urządzenia.

Cena Nano X

Portfel sprzętowy Ledger Nano X jest wyceniony na 119 euro (tj. ok. 510 zł). W tej kwocie jest już zawarty podatek VAT. Mając na uwadze, jak dobrym urządzeniem jest Ledger Nano X, cena wydaje się bardzo atrakcyjna.

Gdzie kupić Ledger Nano X?

Jedynym miejscem gwarantującym zakup z maksymalnym bezpieczeństwem jest oficjalny sklep producenta – shop.ledger.com

Tylko poprzez zakup z oryginalnego źródła, mamy pewność, że nikt nie integrował w sposób działania urządzenia. Odradzamy także zakup używanych urządzeń, ponieważ grozi to utraceniu swoich funduszy.

Treść niniejszego serwisu ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a zawarte tu treści są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Wszelkie decyzje finansowe i inwestycyjne podejmujesz drogi Czytelniku i Użytkowniku na własną odpowiedzialność.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.